Dezenfekte Uygulama

Virüs ilaçlama uygulamaları ülkemizde halen dezenfeksiyon uygulamaları altında yapılan özel olarak isimlendirilmemiş uygulamalardır. Ancak özellikle 2019 Aralık ayı itibari ile Çin’de baş gösteren Corona virüs salgını sebebi ile yerleşim alanlarında virüs dezenfeksiyonu için bu uygulamalar ismi ile talep edilmeye başlanmıştır.

Bilinmesi gereken asıl nokta ise virüs ilaçlama ve virüs dezenfeksiyon hizmetinin ve uygulamalarının özel bir işlem olduğu bakteri ve diğer mikroorganizma dezenfeksiyon uygulamalarından bazı farklar ile ayrıldığıdır. İlk farklılık kullanılan dezenfektanların içeriği ve kullanım şekillerinden kaynaklıdır. Ayrıca virüs ilaçlama uygulaması da bir böcek ilaçlama uygulaması değildir. Yani isminde ilaçlama geçiyor diye herhangi bir böcek ilaçlama firmasından bu desteği alamazsınız. 

Yaşam Alanlarında Virüs Dezenfeksiyonu ve Virüs İlaçlaması Nasıl Yapılır?
Başta da belirttiğimiz gibi bakteri ve virüs dezenfektanları farklılık gösterir. Bakterileri öldüren bazı dezenfektanlar virüsleri öldürmeye bilir. Bu sebeple yüzey temizliğinde kullanacağınız dezenfektanlarda virüs öldürme özelliğinin bulunup bulunmadığına dikkat edin. Çamaşır suyu, klor gibi dezenfektanlar hem virüslere hem bakterilere etkili olmalarına rağmen kullanımları insan sağlığına da zarar verebilir. Ayrıca havadaki virüsler içinde etkili olamazlar. Havadaki virüsleri de temizlemek için hidrojen peroksit içeren virüs dezenfektanları kullanmak esastır. Bizlerin kullandığı kimyasal Oxivir CE Plus Dezenfektan CE ISO belgeli sağlık bakanlığı onaylı ürünleri kullanıyoruz, bu kimyasallar hem havadaki hem de yüzeydeki  mikrop virüs gibi bakterileri yok etmekte en etkili kimyasallardır. Yüzey temizliğinde kalıcı antiviral uygulamalar da kullanılan gümüş içeren fumigant ve dezenfektanlar insan sağlığına olumsuz etkileri yüzünden tercih edilmemelidir. Bu fumigant ve dezenfektanlar yüzeylerde antimikrobiyal etkinliği bir nebze engellese de insanlarda kansere sebep olması sebebi ile tehlikelidirler. Virüs ilaçlaması ve virüs dezenfektanı uygulamalarında da dikkat edilecek en önemli nokta fumigant ve dezenfektanların elektrikli ULV cihazı ile atılması gerekliliğidir. Bu cihazlar dezenfektanları iyonize ederek havaya buhar şeklinde atar. Bu havadaki ve yüzeydeki virüslerle daha etkin olarak mücadele sağlar. Yine ULV cihazlarını kullanırken de özellikle yapılmaması gerekenlerde vardır. Virüs ve bakteri için yapılacak ilaçlama uygulamalarında bu cihazlardan daha önce asla insektisit atılmamış olmalıdır. İnsektisitler ile virüs dezenfektanları birleştiğinde hem etkinlik azalmakta hem insan sağlığına zararlı bileşenler ortaya çıkabilmektedir.

 

Neden Yeni Efsane Temizlik Firması?
Virüs ilaçlama istekleri dünyadaki olumsuz gelişmeler ile beraber akla gelen uygulamalar olmuştur. Ancak Yeni Efsane Temizlik olarak zaten bu tür uygulamaları uzun yıllardır yapmaktayız. Hangi dezenfektanların kullanılıp kullanılmaması gerektiği, uygulamaların nasıl verimli yapılacağı gibi önemli noktalarda tecrübelerimiz büyüktür. Virüs ilaçlama ve dezenfektan uygulamalarının her noktasına araştırmalarımız doğal olarak gerçekleşmiştir. Maalesef ülkemizde de virüs ilaçlama konusunda fazla bilgi sahibi bir firma da yoktur. Yeni Efsane Temizlik  sadece  temizlik firması veya  böcek ve haşere kontrol firması değildir. Yaşam alanlarınızda dezenfeksiyon adına her türlü endişeniz için Yeni Efsane Temizlik  Firmasını gönül rahatlığı ile arayabilirsiniz. Bilgimiz ve uygulamalarımız ile her zaman yanınızdayız.