Halı Yıkama

Halı Yıkama

hali yikama

Halı yıkama son derece zor ve zahmetli bir iştir . Eskiden halı yıkama konusunda annelerimiz hiçbir şekilde imkanları olmadığından dolayı halıları elleri ile yıkamaktalardı . Ancak günümüzde halı , elbette ki el ile de yıkanabileceği gibi teknolojinin hızla gelişiyor olması ile de ev hanımlarının hayatı daha da kolaylaşmış ve de aynı zamanda da hanımların evde iş yükünü azaltmaya yönelik olarak halı yıkama süpürgeleri de kullanılmaktadır.

 

Ayrıca elde hali yıkama ve de halı yıkama süpürgesini kullanarak halı yıkamanın dışında artık çevremizde kuru temizleme , oto yıkama gibi halı yıkama yerleri de giderek artmış bu sayede maddi olarak bir fiyat karşılığında halıların yıkanıp temizlenmesi de mümkün olmaktadır .İlk olarak halı yıkamanın zor ve zahmetli olan , günümüzde elbette ki halen devam ediyor olsa da genellikle mahalle aralarında görebileceğimiz , elde halı yıkama türüdür.

İlk olarak bilinmesi gerekir ki bu halı yıkama türü tamamen insan gücü gerektirmektedir . Bu neden ile sürekli olarak elde halı yıkamak hanımlarımızda , annelerimizde bel ağrıları , bel ve boyun fıtıkları gibi çeşitli hastalıklara yol açılmasına neden olmaktadır . Her ne kadar çocukluğumdan hatırladığım elde halı yıkamanın zevkli bir tarafı olsa da yine de  sağlık açısından zararlı olan bir durumdur.

Halı yıkamanın evde pratik olan yollarından biri de halı yıkama makinelerinin kullanarak halının yıkanmasıdır . Bu işlem için halı yıkama süprügesinde kullanım koşullarına uyum sağlamak gerekmektedir . Süpürgenizde bulunan miktara göre makinenin sulu olan haznesinin içerisine bir miktar halı deterjanı ve de su eklenerek halı yıkama süpürgesinin sıvı haznesi hazırlanmaktadır . Daha sonra yapılması gereken tek şey normal bir biçimde halı süpürme işleminin gerçekleştirilmesidir . Bu şekilde halı yıkama işlemi tamamlandıktan sonra halı balkona ya da sallandırılabilecek bir yüeye asılarak halının kuruması sağlanır. Böylece halının nemli kokması engellenmiş olunur .Halı yıkamanın en pratik yollarından biri de halının halı yıkamacılara verilmesidir.

{jcomments on}

EtiketDış Cephe ve Cam TemizliğiOfis Büro Temizliğiİnşaat sonrası temizlikVilla TemizliğiEv TemizliğiKoltuk YıkamaFabrika TemizliğiOto Park TemizliğiRestaurant TemizliğiPlaza & Showroom TemizliğiOkul TemizliğiBanka TemizliğiCamii Temizliği,